Kulový kohout přírubový, trojcestný


Kulový kohout přírubový, trojcestný

DN 25-150/ PN 16

Kulový kohout se skládá ze čtyř částí: tělesa a třech vík, jež jsou vyrobeny z lité nerezové oceli. Spojení vík s tělesem je pomocí přírubového spoje po obvodu vík. Při připojení k potrubí slouží přírubové ukončení vík. Pevná koule těsní pomocí sedel z teflonu, koule má otvry pro proudění pracovního média ve tvaru písmene L nebo T. Ucpávkové těsnění čepu je vyrobeno rovněž z teflonu. Uzavření (otevření) cest se provádí otočením páky o 90°, polohy jsou zajištěny dorazy. Ovládání je ruční pákou. Na přání zákazníka je možné dodávat kulové kohouty ovládané pneumatickým nebo elektrickým pohonem s připojeím dle ISO 5211.

POUŽITÍ
Jako směšovací armatura pro neagresivní nebo agresivní kapaliny a plyny, páru, chemikálie a pod. Velikost mechanických nečistot je dovolena do 30 μm, množství nečistot do 20g/m-3. Pracovní látky ulpívající na povrchu uzávěru (koule) mohou zapříčinit nárůst ovládacího momentu.

PŘIPOJOVACÍ ROZMĚRY
Připojovací rozměry přírub dle DIN2633 nebo dle ANSI B16.5 Class 150.

 

Energetika a teplárenství   Ropa a plyn   Ropné rafinerie a petrochemický průmysl   Chemický průmysl   Vodní hospodářství   Potravinářský průmysl   Hutní a koksárenský průmysl, cementárny   Ostatní průmyslová odvětví