O společnosti

O společnosti

Jsme nejznámějším dodavatelem průmyslových armatur, potrubí a potrubního uložení na českém a slovenském trhu. Společnost založil Karel Komárek a již od roku 1992 jsme stabilním partnerem pro špičky v oboru.

Posunout dolů
Důvěryhodný partner se sklady a výrobou

Důvěryhodný partner se sklady a výrobou

Naše know-how navazuje na tradici Armaturky Rohatec z padesátých let, s níž nás pojí odpovědnost k našim předchůdcům a kvalitně odvedené práci.

Široká nabídka produktů a služeb v oblasti průmyslových armatur pokrývá potřeby malých i velkých firem v energetickém, chemickém a petrochemickém průmyslu, plynárenství a vodárenství.

Společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost

I díky vám, našim klientům, můžeme pomáhat a podporovat činnosti, které mají smysl.

Dlouhodobě spolupracujeme se sociálním zařízením pro tělesně a mentálně postižené Zelený dům pohody v Hodoníně získat prostředky na nákup terapeutických pomůcek. Již druhým rokem podporujeme lokální projekt Školky v pohybu, který umožňuje klukům a holkám z Hodonína a okolí zapojit se do tréninku přímo v mateřských školkách. Cílem je podpora pohybové schopnosti a dovednosti dětí, jejich fyzické zdatnosti, zdraví, radosti a kreativity. V kulturní oblasti podporujeme festival klasické hudby Třeboňská nocturna.

Historie

 • 1954
 • 1979
 • 1992
 • 1996
 • 1999
 • 2003
 • 2004
 • 2009
 • 2010
 • 2016
 • 2018

1954

Jihomoravská armaturka, n.p. zahajuje výrobu armatur v továrně v Rohatci pod značkou JMA

1979

Továrna v Rohatci se stává součástí koncernu SIGMA a název se mění na SIGMA Hodonín, s.p.

1992

Karel Komárek zakládá jako svou první společnost velkoobchod průmyslovými armaturami s názvem M.O.S. Hodonín a dodává armatury především do plynárenského průmyslu.

1996

SIGMA Hodonín s.p. se rozděluje na Jihomoravskou armaturku, Armaturku Rohatec a GEMAX. M.O.S. Hodonín se mění na akciovou společnost Moravia Systems.

1999

Rozdělení Moravia Systems na společnost s aktivitami v plynárenství a společnost Moravia Trade Systems, která obchoduje s armaturami a potrubím a poskytuje servis armatur.

2003

Návrat k obchodnímu názvu Moravia Systems a.s., hlavním akcionářem společnosti se stává INTERMOS Praha, s.r.o.

2004

Převzetí výrobního know-how a značky Armaturka Rohatec a navázání na 50 let zkušeností a tradice českého výrobce armatur. Vznik obchodního zastoupení na Slovensku.

2009

Významné rozšíření společnosti vybudováním nového logistického a servisního centra ve Vracově.

2010

Zřízení autorizovaného opravárenského centra pro regulační ventily Masoneilan a pojistné ventily Condolidated (MARC/GTC).

2016

Založení projekční kanceláře v Brně a rozšíření nabídky služeb o inženýring a poradenství v oblasti energetických a procesních zařízení

2018

Zahájení výroby komponent potrubních uložení vlastní konstrukce ve Vracově.

Reference

Našimi partnery jsou zákazníci v energetickém, chemickém a petrochemickém průmyslu, plynárenství a vodárenství po celém světě.

Novinky

Školení na obsluhu armatur jsou důležitou součástí našich služeb
Školení na obsluhu armatur jsou důležitou součástí našich služeb

Pro technické pracovníky ČEZ a.s. JE Dukovany a JE Temelín, našeho významného zákazníka, jsme uspořádali školení na obsluhu rychločinných armatur.

Revize pojistných a regulačních ventilů v Teplárně Kladno
Revize pojistných a regulačních ventilů v Teplárně Kladno

Servisní středisko se jako člen celosvětové sítě opravárenských center MARC/GTC velkou měrou podílelo na odstávce technologií významného energetického centra, Teplárny Kladno.

Mezinárodní hudební festival Třeboňská nocturna
Mezinárodní hudební festival Třeboňská nocturna

18. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna 2021 v Třeboni

Kompletní služby

Výjimečný rozsah služeb od návrhu vhodného řešení, přes dodávku potřebných produktů až po komplexní podporu pro maximální spolehlivost provozu.

Služby