O společnosti

O společnosti

Jsme nejznámějším dodavatelem průmyslových armatur, potrubí a potrubního uložení na českém a slovenském trhu. Společnost založil Karel Komárek a již od roku 1992 jsme stabilním partnerem pro špičky v oboru.

Posunout dolů
Důvěryhodný partner se sklady a výrobou

Důvěryhodný partner se sklady a výrobou

Naše know-how navazuje na tradici Armaturky Rohatec z padesátých let, s níž nás pojí odpovědnost k našim předchůdcům a kvalitně odvedené práci.

Široká nabídka produktů a služeb v oblasti průmyslových armatur pokrývá potřeby malých i velkých firem v energetickém, chemickém a petrochemickém průmyslu, plynárenství a vodárenství.

Společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost

I díky vám, našim klientům, můžeme pomáhat a podporovat činnosti, které mají smysl.

Dlouhodobě spolupracujeme se sociálním zařízením pro tělesně a mentálně postižené Zelený dům pohody v Hodoníně získat prostředky na nákup terapeutických pomůcek. Již druhým rokem podporujeme lokální projekt Školky v pohybu, který umožňuje klukům a holkám z Hodonína a okolí zapojit se do tréninku přímo v mateřských školkách. Cílem je podpora pohybové schopnosti a dovednosti dětí, jejich fyzické zdatnosti, zdraví, radosti a kreativity. V kulturní oblasti podporujeme festival klasické hudby Třeboňská nocturna.

Historie

 • 1954
 • 1979
 • 1992
 • 1996
 • 1999
 • 2003
 • 2004
 • 2009
 • 2010
 • 2016
 • 2018

1954

Jihomoravská armaturka, n.p. zahajuje výrobu armatur v továrně v Rohatci pod značkou JMA

1979

Továrna v Rohatci se stává součástí koncernu SIGMA a název se mění na SIGMA Hodonín, s.p.

1992

Karel Komárek zakládá jako svou první společnost velkoobchod průmyslovými armaturami s názvem M.O.S. Hodonín a dodává armatury především do plynárenského průmyslu.

1996

SIGMA Hodonín s.p. se rozděluje na Jihomoravskou armaturku, Armaturku Rohatec a GEMAX. M.O.S. Hodonín se mění na akciovou společnost Moravia Systems.

1999

Rozdělení Moravia Systems na společnost s aktivitami v plynárenství a společnost Moravia Trade Systems, která obchoduje s armaturami a potrubím a poskytuje servis armatur.

2003

Návrat k obchodnímu názvu Moravia Systems a.s., hlavním akcionářem společnosti se stává INTERMOS Praha, s.r.o.

2004

Převzetí výrobního know-how a značky Armaturka Rohatec a navázání na 50 let zkušeností a tradice českého výrobce armatur. Vznik obchodního zastoupení na Slovensku.

2009

Významné rozšíření společnosti vybudováním nového logistického a servisního centra ve Vracově.

2010

Zřízení autorizovaného opravárenského centra pro regulační ventily Masoneilan a pojistné ventily Condolidated (MARC/GTC).

2016

Založení projekční kanceláře v Brně a rozšíření nabídky služeb o inženýring a poradenství v oblasti energetických a procesních zařízení

2018

Zahájení výroby komponent potrubních uložení vlastní konstrukce ve Vracově.

Reference

Našimi partnery jsou zákazníci v energetickém, chemickém a petrochemickém průmyslu, plynárenství a vodárenství po celém světě.

Novinky

Potrubí, potrubní díly a armatury pro modernizaci kotlů
Potrubí, potrubní díly a armatury pro modernizaci kotlů

Na realizaci tohoto projektu jsme se podíleli dodávkou části potrubí, potrubních dílů a armatur.

Školení na obsluhu armatur jsou důležitou součástí našich služeb
Školení na obsluhu armatur jsou důležitou součástí našich služeb

Pro technické pracovníky ČEZ a.s. JE Dukovany a JE Temelín, našeho významného zákazníka, jsme uspořádali školení na obsluhu rychločinných armatur.

Revize pojistných a regulačních ventilů v Teplárně Kladno
Revize pojistných a regulačních ventilů v Teplárně Kladno

Servisní středisko se jako člen celosvětové sítě opravárenských center MARC/GTC velkou měrou podílelo na odstávce technologií významného energetického centra, Teplárny Kladno.

Kompletní služby

Výjimečný rozsah služeb od návrhu vhodného řešení, přes dodávku potřebných produktů až po komplexní podporu pro maximální spolehlivost provozu.

Služby