O společnosti

O společnosti

Jsme nejznámějším dodavatelem průmyslových armatur, potrubí a potrubního uložení na českém a slovenském trhu. Společnost založil Karel Komárek a již od roku 1992 jsme stabilním partnerem pro špičky v oboru.

Posunout dolů
Důvěryhodný partner se sklady a výrobou

Důvěryhodný partner se sklady a výrobou

Naše know-how navazuje na tradici Armaturky Rohatec z padesátých let, s níž nás pojí odpovědnost k našim předchůdcům a kvalitně odvedené práci.

Široká nabídka produktů a služeb v oblasti průmyslových armatur pokrývá potřeby malých i velkých firem v energetickém, chemickém a petrochemickém průmyslu, plynárenství a vodárenství.

Společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost

I díky vám, našim klientům, můžeme pomáhat a podporovat činnosti, které mají smysl.

Dlouhodobě spolupracujeme se sociálním zařízením pro tělesně a mentálně postižené Zelený dům pohody v Hodoníně získat prostředky na nákup terapeutických pomůcek. Již druhým rokem podporujeme lokální projekt Školky v pohybu, který umožňuje klukům a holkám z Hodonína a okolí zapojit se do tréninku přímo v mateřských školkách. Cílem je podpora pohybové schopnosti a dovednosti dětí, jejich fyzické zdatnosti, zdraví, radosti a kreativity. V kulturní oblasti podporujeme festival klasické hudby Třeboňská nocturna.

Historie

 • 1954
 • 1979
 • 1992
 • 1996
 • 1999
 • 2003
 • 2004
 • 2009
 • 2010
 • 2016
 • 2018

1954

Jihomoravská armaturka, n.p. zahajuje výrobu armatur v továrně v Rohatci pod značkou JMA

1979

Továrna v Rohatci se stává součástí koncernu SIGMA a název se mění na SIGMA Hodonín, s.p.

1992

Karel Komárek zakládá jako svou první společnost velkoobchod průmyslovými armaturami s názvem M.O.S. Hodonín a dodává armatury především do plynárenského průmyslu.

1996

SIGMA Hodonín s.p. se rozděluje na Jihomoravskou armaturku, Armaturku Rohatec a GEMAX. M.O.S. Hodonín se mění na akciovou společnost Moravia Systems.

1999

Rozdělení Moravia Systems na společnost s aktivitami v plynárenství a společnost Moravia Trade Systems, která obchoduje s armaturami a potrubím a poskytuje servis armatur.

2003

Návrat k obchodnímu názvu Moravia Systems a.s., hlavním akcionářem společnosti se stává INTERMOS Praha, s.r.o.

2004

Převzetí výrobního know-how a značky Armaturka Rohatec a navázání na 50 let zkušeností a tradice českého výrobce armatur. Vznik obchodního zastoupení na Slovensku.

2009

Významné rozšíření společnosti vybudováním nového logistického a servisního centra ve Vracově.

2010

Zřízení autorizovaného opravárenského centra pro regulační ventily Masoneilan a pojistné ventily Condolidated (MARC/GTC).

2016

Založení projekční kanceláře v Brně a rozšíření nabídky služeb o inženýring a poradenství v oblasti energetických a procesních zařízení

2018

Zahájení výroby komponent potrubních uložení vlastní konstrukce ve Vracově.

Reference

Našimi partnery jsou zákazníci v energetickém, chemickém a petrochemickém průmyslu, plynárenství a vodárenství po celém světě.

Novinky

„On-site“ údržba pojistných ventilů na nejmodernější technologii sušení zemního plynu
„On-site“ údržba pojistných ventilů na nejmodernější technologii sušení zemního plynu

Společnost Moravia Systems se dlouhodobě zaměřuje a rozvíjí v oblasti „on-site“ údržby armatur.

Oprava potrubních závěsů a uložení v elektrárně Chvaletice
Oprava potrubních závěsů a uložení v elektrárně Chvaletice

V květnu jsme zahájili práce na EPC projektu „Oprava zavěšení parního potrubí na bloku B1 a B2“ pro společnost Sev.en Engineering, s.r.o. v elektrárně Chvaletice.

Expedice kulových kohoutů
Expedice kulových kohoutů

Do SPP – distribúcia, a.s. jsme expedovali kulové kohouty konstrukce trunnion, double block and bleed, PN 40.

Kompletní služby

Výjimečný rozsah služeb od návrhu vhodného řešení, přes dodávku potřebných produktů až po komplexní podporu pro maximální spolehlivost provozu.

Služby