Špičková měřící a regulační technika Ashcroft® součástí moderního řešení vstupní filtrace plynových turbín

V letošním roce jsme realizovali dvě rozsáhlejší dodávky tlakových převodníků CXLdp a G2 značky Ashcroft® pro firmu ELMONTIA z Hradce Králové, českého výrobce kontejnerových filtračních jednotek.

Tyto jednotky zajišťují  vstupní filtraci na plynových turbínách, které jsou během provozu vystaveny kontaminaci spalovacím vzduchem, palivem nebo jiným zdrojem znečistění nasávaného vzduchu. Za účelem ochrany turbín před touto kontaminací se používají tzv. filtrační domy, které poskytují turbíně do systému sáni při poklesu tlaku filtrovaný čistý vzduch. Jde o moderní kontejnerové technologie uzpůsobené požadavkům zákazníka, které výrazně zkrátí čas potřebný pro výstavbu spalovací turbíny jako technologického celku.  

Dodávané tlakové převodníky jsou elektronické prvky měření a regulace, které reagují na změny tlaku v pracovním prostředí změnou stavu na svém elektrickém výstupu a do kontejnerových zařízení se montují za účelem snímání a monitorování tlaku.  

Převodník diferenčního tlaku Ashcroft® CXLdp je odbornou volbou pro aplikace kritického proudění vzduchu a monitorování prostoru.

Převodník tlaku Ashcroft® G2 vyniká i v těch nejnáročnějších aplikacích. Osvědčený tenkovrstvý tlakový senzor z polysilikonu poskytuje vynikající přetlakovou schopnost a výbornou odolnost v případě nárazů a vibrací. Perfektní volba, pokud je třeba náročné měření tlaku.  

Značka Ashcroft, kterou Moravia Systems na českém trhu od roku 2000 zastupuje, patří k celosvětové špičce v této oblasti. Produkty Ashcroft mají vynikající citlivost a díky prokázané dlouhodobé stabilitě poskytují spolehlivá měření.